Asunto Oy Järvenpään Valse

Omistus Arvioitu valmistuminen 29.4.2027 Kerrostalo

Kohteen kuvaus

JÄRVENPÄÄN LEPOLAN UUDET KODIT OVAT NYT ENNAKKOMARKKINOINNISSA!

Maalämpö!
Lattialämmitys ja isot ikkunat!

Lepolaan, osoitteeseen Väärävarsi 2 rakennettavaan Asunto Oy Järvenpään Valseen tulee kaikkiaan 26 kpl A-energialuokan viihtyisää kerrostalokotia kokovälillä 31,5–73,0 m2 alkovillisista yksiöistä tehokkaisiin kolmen makuuhuoneen koteihin. Kaikissa kodeissa on iso parveke. Ainolan juna-asema on vain kivenheiton päässä.

Valsen hyvin varustellut asunnot on suunniteltu vastaamaan modernin elämän vaatimuksiin, ja ympäristöystävällinen rakentaminen varmistaa mukavuuden myös tulevaisuudessa. Erityishuomiota kotien suunnittelussa on kiinnitetty säilytystilan tarpeeseen. Asumismukavuutta lisäävä lattialämmitys on miellyttävä ja taloudellinen lämmitysratkaisu helpottaen myös sisustamista. Isoimmissa asunnoissa on oma sauna.

Taloyhtiön 1. kerrokseen tulee talosauna kerhohuoneineen ja vilvoitteluparvekkeineen.
Asukkaiden yhteiskäyttöön tulevat myös suuret ulkoiluvälinevarastot ja erillinen lastenvaunuvarasto sekä kuivaushuone.

Valsen valoisat, viihtyisät kodit lämpiävät maalämmöllä. Asunnot valmistuvat arviolta keväällä 2027.

Valse rakennetaan valinnaiselle vuokratontille, jossa huoneistokohtainen tontin lunastushinta ei sisälly asunnon velattomaan hintaan. Lisätietoa tonttiin liittyen saat kohteen hinnastosta ja myyntineuvottelijaltamme.

Lepola on kehittyvä, rauhallinen ja turvallinen alue, jossa viihtyvät hyvin ihan kaiken ikäiset asukkaat, pienet ja isot perheet, jotka arvostavat rauhallista ympäristöä lähellä palveluita ja luontoa erinomaisia liikenneyhteyksiä unohtamatta.

Voit helposti varata uuden kotisi kotisivujemme kautta, jonka jälkeen myyntineuvottelijamme ottaa sinuun yhteyttä.

avainasunnot.fi/valse

Lisätiedot:
Jaana Angeria, jaana.angeria@avainyhtiot.fi,
040 738 5858